در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

چطور مشکل تخلیه سریع باتری در اندروید را حل کنیم؟

شنبه 23 مرداد 95 04:05 |   |

دسته بندی:موبایل

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر چطور مشکل تخلیه سریع باتری در اندروید را حل کنیم؟

هرروز بر تعداد گوشی‌های هوشمند و قابلیت‌های آن ها افزوده می‌شود. ما از گوشی‌ها برای تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، شبکه‌های اجتماعی، گشت‌وگذار در وب، بازی، پاسخ به ایمیل‌ها و ... استفاده می‌کنیم.
یکی از معضلات این گوشی‌ها این است که متأسفانه مدت‌زمانی که شارژ نگه می‌دارند کوتاه است و تنها راه‌حل آن استفاده از دستگاهی با باتری بزرگ و یا استفاده از گوشی‌های باقابلیت شارژ سریع است؛ اما راه‌حل دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند عمر باتری را تا دو یا سه برابر افزایش دهد.

برنامه‌هایی که مصرف باتری زیادی دارند

بهترین راه صرفه‌جویی در مصرف باتری برای گوشی‌های اندروید
شما می‌توانید برنامه‌های متعددی را برای اهداف مختلف درگوشی خود نگه‌دارید و این از مزیت‌های گوشی‌های هوشمند است؛ اما در میان همه برنامه‌ها معمولاً چند برنامه وجود دارد که مصرف باتری آن‌ها زیاد است و شما از آن‌ها اطلاعی ندارید.
شما می‌توانید با رفتن به بخش باتری در منوی تنظیمات این برنامه‌ها را ببینید. اگر می‌بینید که برنامه‌ای مقدار زیادی باتری مصرف می‌کند آن را حذف و به‌روزرسانی کنید چراکه اغلب با یک به‌روزرسانی ساده این مشکل حل می‌شود.
برخی برنامه‌ها که امکان دسترسی به موقعیت مکانی شمابا استفاده ز GPS  را فراهم می‌آورد می‌تواند به میزان زیادی شارژ باتری را تخلیه کند؛ بنابراین لیست برنامه‌هایی که خدمات مکانی ارائه می‌دهند و میزان مصرف باتری آن‌ها را ببینید اگر قابل‌توجه است یک راه خوب آن است که GPS گوشی را که در لیست کشویی تنظیمات سریع بالای صفحه در دسترس است خاموش‌کنید و فقط زمانی که به آن نیاز دارید آن را روشن کنید.

درنهایت ممکن است میزان زیادی از تخلیه باتری به دلیل ویدجت هایی که برای سرگرمی روی گوشی نصب‌شده‌اند مثل بازی‌ها باشد؛ بنابراین می‌توانید ویدجت هایی که اغلب مورداستفاده قرار نمی‌گیرند را حذف کنید.

حالت صرفه‌جویی در برق (Power Saving modes)

همه گوشی‌های اندروید این حالت را دارند. فعال‌سازی این حالت موجب می‌شود مواردی مانند انیمیشن ها حذف شوند، همگام‌سازی به‌طور خودکار خاموش شود و روشنایی صفحه کاهش یابد. این حالت معمولاً به‌طور خودکار زمانی که شارژ گوشی کمتر از 15 درصد شود فعال می‌شود، اما اگر با مراجعه به منوی تنظیمات آن را فعال کنید مدت‌زمان بیشتری می‌توانید از گوشی برای کارهای ضروری استفاده کنید.
این ویژگی، اساساً فوق‌العاده و نجات‌بخش است چراکه در مواقع ضروری با فعال‌سازی این حالت می‌توانید لااقل تماس بگیرید و پیام‌های ضروری خود را ارسال نمایید.

تنظیمات نمایشگر

با تنظیمات نور صفحه‌نمایش می‌توانید در عمر باتری صرفه‌جویی کنید.
بیشتر گوشی‌های هوشمند در حالت تنظیم روشنایی به‌صورت خودکار هستند. اگر شما به دنبال راهی برای افزایش طول عمر باتری هستید روشنایی صفحه‌نمایش را در کمترین حالت ممکن قرار دهید.
همچنین با کاهش زمان روشن ماندن صفحه‌نمایش در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید. زمانی که نیاز دارید صفحه‌نمایش در مدت‌زمان طولانی‌تری روشن بماند می‌توانید آن را تغییر دهید.

تعمیر و نگهداری باتری

اکثر گوشی‌های هوشمند در ابتدا عمر باتری زیادی دارند و به‌مرور و پس از گذشت یک یا دو سال به‌تدریج از عمر آن‌ها کاسته می‌شود؛ اما اگر از باتری‌ها درست محافظت شود این روند را می‌توان به تأخیر انداخت. مطالعات نشان داده که گرم شدن دستگاه صرف‌نظر از اینکه فعال باشد یا نباشد، مثل‌اینکه گوشی را در یک روز گرم داخل داشبورد ماشین قرار دهید اثر بسیار نامطلوبی بر طول عمر باتری دارد.
اگر در هنگام استفاده از گوشی در حال اجرای بازی‌های سنگین یا هر کار دیگری متوجه گرم شدن گوشی شدید دست از فعالیت بکشید و اجازه دهید تا دستگاه سرد شود و حتی اگر می‌توانید آن را خاموش‌کنید تا سرعت سرد شدن آن بهبود یابد.

برنامه‌های که به افزایش عمر باتری کمک می‌کنند

ممکن است برایتان باورکردنی نباشد اما واقعاً برنامه‌هایی هستند که دانلود آن‌ها تأثیر معکوسی بر طول عمر باتری دارد و برای افزایش طول عمر باتری مفید هستند.
Greenify یکی از این برنامه هاست که برنامه‌ها را در حالت خواب زمستانی قرار می دهد و تا زمانی که شما آن‌ها را فعال نکرده‌اید متوقف می مانند.
Doze نیز یک از برنامه‌های فوق‌العاده برای صرفه‌جویی در مصرف باتری است که بر روی اندرویدهای بعد از 4.1 قابل‌اجراست.

امیدواریم مطالب و روش‌های گفته‌شده برایتان مفید باشد و به شما در افزایش طول عمر باتری کمک کند.

منتشرشده درandroidauthority


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share