در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

چگونه پیشنهادهای موتورهای جستجور را در مرورگر اصلی غیر فعال کنیم؟

یکشنبه 10 مرداد 95 12:05 |   |

دسته بندی:اینترنت

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر چگونه پیشنهادهای موتورهای جستجور را در مرورگر اصلی غیر فعال کنیم؟

هنگامی که شما در یک موتور جستجو مثل گوگل به دنبال چیزی هستید با لیستی از پیشنهادات موتور جستجو مواجه می شوید که علی رغم کاربردهای مثبت آن ممکن است گاهی برایتان آزاردهنده باشد.

مرورگر کروم

در نسخه دسکتاپ مرورگر کروم، آیکون سه نقطه را در نوار بالا زده و به بخش تنظیمات بروید. در منوی تنظیمات پیشرفته (Advanced Settings) و در قسمت Privacy، مطابق تصویر زیر، تیک گزینه Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar or the app launcher search box را بردارید تا قابلیت یاد شده به کلی غیر فعال شود.

مرورگر گوگل کروم

در نسخه موبایل کروم به بخش تنظیمات اپلیکیشن رفته (به کمک آیکون سه نقطه) و در بخش Privacy مطمئن شوید گزینه Show Suggestions غیر فعال باشد.

تنظیمات گوگل کروم

سافاری

در نسخه دسکتاپ مرورگر سافاری اپل، به بخش Preferences در منوی مرورگر رفته یا دکمه Command + Comma (کاما همان ویرگول انگلیسی , است) را بزنید. مطابق تصویر زیر به تب جست و جو رفته و تیک گزینه Include search engine suggestions را بردارید. جهت اعمال تغییرات مرورگر را ریستارت کنید.

مرورگر سافاری اپل

در نسخه موبایل مرورگر سافاری، در بخش تنظیمات سیستم عامل iOS به قسمت مربوط به سافاری مراجعه کرده و مطمئن شوید دو گزینه Search engine suggestions و Safari suggestions غیر فعال هستند.

تنظیمات در مرورگر سافاری اپل

مرورگر فایرفاکس

در نسخه دسکتاپ فایرفاکس، به بخش تنظیمات یا Prefrences رفته و مطابق تصویر زیر تب Search را باز کنید. مطمئن شوید تیک گزینه Provide search engine suggestions برداشته شده باشد.

مرورگر فایرفاکس

در نسخه موبایل فایرفاکس به کمک آیکون بالا سمت راست به بخش تنظیمات بروید. به تب Search رفته و گزینه Show search suggestions را غیر فعال کنید. (از بین این مرورگر ها تنها مرورگری که این قابلیت را به صورت پیش فرض غیر فعال کرده، فایرفاکس است)

تنظیمات مرورگر فایرفاکس

منتشر شده در makeuseof


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share