در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

چگونه با گوشی اسناد را اسکن یا علامت گذاری کنیم؟

یکشنبه 3 مرداد 95 12:05 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر چگونه با گوشی اسناد را اسکن یا علامت گذاری کنیم؟

Evernote برنامه ای سودمند و محبوب که با طراحی مجدد دوربین به کاربران اندروید کمک می کند.
سال گذشته Evernote برنامه ای با قابلیت اسکن برای کاربران iOS ارائه داد تا کاربران iPhone و iPad به راحتی اسناد و عکس ها را اسکن کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. در همان زمان اندروید نیز درخواست برنامه مشابهی را مطرح کرد.
Evernote با طراحی مجدد دوربین و به روزرسانی بخشی از نرم افزار اندروید به این درخواست پاسخ داد. ما در اینجا نگاهی اجمالی و سریع به ویژگی های این برنامه و شیوه مدیریت و ایجاد اسناد دیجیتال خواهیم داشت.

اسکن اسناد به صورت خودکار

Evernote برای دوربین آندروید در حال حاضر دو حالت ضبط تصویر دارد: خودکار (پیش فرض) و دستی.
حالت خودکار بسیار هیجان انگیز است چرا که در حالت اتوماتیک Evernote اندازه سند کاغذی، صفحه سفید یا کارت تجاری را تشخیص داده و کنتراست را بدون دریافت ورودی از شما می سنجد و در نتیجه با سرعت و وضوح بالا سند دسجیتال را ایجاد می کند.
برای اسکن سند روی آیکون Evernote در صفحه اصلی ضربه بزنید و از منو دوربین را انتخاب کنید. وقتی که دوربین باز شد، باید آیکون document را گوشه سمت راست بالای صفحه ببینید. این نشان می دهد که شما در حالت اتوماتیک هستید، اگر آیکون عکس همیشگی را ببینید نشان می دهد که شما در حالت دستی هستید. دوربین را  روی سندی که می خواهید اسکن کنید نگه دارید، کادری سبز رنگ ظاهر می شود با تغییر موقعیت دوربین، این کادر همه یا قسمتی از سند را در برمی گیرد. پس از انتخاب مرکز توجه از سند عکس گرفته خواهد شد.

هر عکس به گالری پایین صفحه منتقل می شود. روی عکس ضربه بزنید تا آن را ببینید یا در صورت لزوم آن را حذف کنید. در حالت خودکار دوربین عکس ها را به طور اتوماتیک ذخیره می کند اما می توانید آن را با یکی از گزینه های مورد علاقه تان تغییر دهید مثلا رنگ سند را تغییر دهید. فقط کافی است تصویر را انتخاب کنید و روی منوی کشویی ضربه بزنید. پس از انجام تغییرات روی ذخیره ضربه بزنید، Evernote تصویر را به عنوان یک سند جدید ذخیره خواهد کرد.

تصاویر را حاشیه نویسی کنید

Evernote برای آندروید در حال حاضر به شما اجازه می دهد تا تصاویر را با انواع نشانه های قابل تنظیم حاشیه نویسی کنید.

Evernote به یکی دیگر از نیازهای مردم یعنی حاشیه نویسی عکس ها نیز پاسخ داده است. زمانی که می خواهید روی یک سند اسکن شده یا یک عکس یادداشت بنویسید تصویر را انتخاب کنید، آیکون حاشیه نویسی در سمت راست و پایین را انتخاب کنید. این منو گزینه های نشانه گذاری از جمله اشکال، متن ها و برچسب ها را در بر دارد. وقتی نوع نشانه گذاری را انتخاب کردید می توانید از دایره قرمز در پایین سمت چپ رنگ را انتخاب کنید و پهنای خط را تغییر دهید. در پایان می توانید روی ذخیره ضربه بزنید و تصویر را ذخیره کنید.

منتشر شده در pcworld

برچسب: اندروید   IOS   Evernote   scan   اسکن  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share