در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

تلگرامی ها اگر با مشکل کمبود حافظه مواجه هستید حتما این مطلب را بخوانید!!!

یکشنبه 3 مرداد 95 12:05 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر تلگرامی ها اگر با مشکل کمبود حافظه مواجه هستید حتما این مطلب را بخوانید!!!

در بسیاری از گروه ها و سوپرگروه های تلگرام مشاهده می شود که اعضای گروه درخواست پاک کردن پست های قدیمی گروه را دارند چرا که حافظه گوشی آن ها پر شده و سرعت گوشی بسیار کند شده است. باید بدانید که حذف پست ها توسط مدیر گروه چاره این کار نیست بلکه پست ها و فایل ها باید از روی گوشی شما حذف شوند. چرا؟ چون این فایل ها به طور اتوماتیک روی گوشی شما ذخیره می شوند و حتی اگر مدیر گروه همه پست ها را هم پاک کند باز هم تأثیری بر حافظه گوشی شما ندارد.

ابتدا باید بدانیم که کش (Cache) تلگرام چیست؟

کش حافظه اشغال شده از گوشی توسط فایل های صوتی، تصویری و متنی است که به صورت خودکار روی دستگاه دانلود می شوند و شما می توانید حتی مواقعی که اینترنت ندارید هم آنها را ببینید و بشنوید. کش شامل تمام چیزهایی است که روی صفحه گوشی شما می گذرد و با ذخیره و دانلود دستی که خودتان انجام می دهید متفاوت است. با حذف کش فضای درگیر شده آزاد می شود اما محتوای عکس ها و ویدئوهای گروه یا کانال مورد نظر باقی می ماند و شما می توانید دوباره آن مطالب را مرور کنید. فقط دقت داشته باشید که پس از مرور دوباره در کش ذخیره می شوند.

با امکانات نسخه جدید تلگرام می توان کش را مدیریت کرد و از پر شدن ناخواسته حافظه جلوگیری کرد.

1- حذف کش ایجاد شده از یه سوپرگروه یا کانال خاص :

روی اسم سوپرگروه انگشتتان را نگه دارید و از منوی  ظاهر شده Delete From Cache  را انتخاب کنید. با این کار فضایی که در اثر محتویات آن گروه یا کانال اشغال شده، آزاد می شود.

2-مدیریت کش تلگرام:

در منوی تلگرام و قسمت Setting گزینه Cache Setting  را انتخاب کنید. 

در قسمت Keep Media تعیین کنید که کش تلگرام بصورت هفتگی یا ماهانه پاک شود یا اینکه هرگز پاک نشود. بهتر است هر هفته را انتخاب کنید.

گزینه Clear Cache در همان لحظه کش را بصورت دستی پاک میکند. در مقابل آن کلمه Calculating نوشته شده که یعنی در حال محاسبه فضای اشغال شده است. صبر کنید تا مقدار این فضا نمایش داده شود. اگر مدت زیادی است که تلگرام را نصب کرده اید ممکن است کمی طول بکشد و چند دقیقه ای منتظر بمانید. بعد از نمایش میزان فضای اشغال شده می توانید Clear Cache را انتخاب و پس از انتخاب نوع دیتا روی Clear Cache بزنید تا داده های مورد نظر حذف شوند. فرایند حذف هم ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

 Local Database کش حاصل از متن ها را پاک می کند.

نکته : کش عکس، صوت و ویدئو در حافظه ای که تلگرام نصب شده ایجاد می  شود. یعنی اگر تلگرام روی SD کارت نصب شده باشد کش هم روی کارت SD به وجود می آید اما کش حاصل از متن ها یا همان Local Database در حافظه داخلی گوشی قرار می گیرد. پر شدن حافظه داخلی سرعت گوشی را پایین می آورد و پر شدن SD Card تأثیر چندانی روی سرعت گوشی ندارد. 


یک نکته مهم دیگر:

اگر می خواهید حجم اینترنت شما بی دلیل مصرف نشود و فضای گوشی شما برای موارد ناخواسته اشغال نشود مراحل زیر را دنبال کنید:

به منوی اصلی تلگرام و گزینه Setting رفته و قسمت Automatic media download را انتخاب کنید. در اینجا 3 حالت (استفاده از اینترنت سیمکارت، استفاده از اینترنت وای فای و استفاده از اینترنت سیمکارت در حالت رومینگ) را می توانید مشخص کنید که چه چیزهایی (عکس، صوتی، ویدئو و فایل) بصورت اتوماتیک ذخیره شوند. پیشنهاد می کنیم همه گزینه ها را خاموش کنید. گزینه  Save to gallery را هم خاموش کنید. در این حالت شما می توانید فقط فایل هایی را که مایلید با یک ضربه روی فلش رو به پایین دانلود کنید که باعث می شود هم حجم اینترنت کمتری استفاده شود و هم اینکه فضای گوشی بی دلیل اشغال نشود

برچسب: حافظه   Telegram   کش  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • نظرات دیگران

  1
  مینا نعمانی
  یکشنبه 3 مرداد 95 19:42

  عالیییییییی بوووودددد


  کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share