در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

اتوبوس خودران زیبا و جذاب مرسدس بنز را از دست ندهید!!!

چهارشنبه 30 تیر 95 12:04 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر اتوبوس خودران زیبا و جذاب مرسدس بنز را از دست ندهید!!!

مرسدس بنز از اتوبوس خودرانی رونمایی کرد که مسیری 20 کیلومتری در هلند را طی کرد.

طراحی و توسعه این اتوبوس بر اساس تکنولوژی کامیون خودران مرسدس انجام شده است. این اتوبوس قادر است در طول مسیر به طور مناسبی رانندگی کند، برای عبور از چراغ های راهنمایی رانندگی برنامه ریزی شده و به طور خودکار در ایستگاه متوقف می شود.

این اتوبوس اخیرا مسافتی 20 کیلومتری از فرودگاه Schiphol آمستردام تا نزدیکی شهر هارلم در یک ترافیک واقعی آزمایش شد تا صحت کارکرد آن برای همگان اثبات شود.

ولفگانگ برنهارد، عضو هیئت مدیره شرکت مادر مرسدس بنز دایملر AG گفت: این اتوبوس موجب می شود حمل و نقل عمومی امن تر، کارآمدتر و بهتر شود و موجب راحتی رانندگان اتوبوس، اپراتورها و همچنین مسافران می شود.

سیستم های دوربین، رادار و GPS اتوبوس قادر به تشخیص و ارتباط با چراغ های راهنمایی است و اجازه می دهد از طریق اتصالات آن ها را کنترل کند.

این اتوبوس همچنین دارای سیستم خودکار ترمز است که می تواند موانع را تشخیص دهد و از برخورد با عابران پیاده در جاده ها نیز جلوگیری کند.

این اتوبوس به طور خودکار در ایستگاه ها متوقف می شود و درهای آن برای مسافران باز و بسته می شود.

وضعیت رانندگی اتوبوس نیز از طریق نوار رنگی  نمایش داده می شود سفید به صورت دستی و آبی برای رانندگی خودکار است.

به طور مشابه برای سرعت بخشیدن به پیاده و سوار شدن مسافران رنگ قرمز برای خروج مسافر و رنگ قرمز برای ورود مسافر مشخص شده است.

داخل اتوبوس نیز به سه قسمت تقسیم شده است: بخش خدمات در جلو، قسمت میانی برای مسافران مسیرهای کوتاه و قسمت پشتی سالن استراحت برای مسافران مسیرهای طولانی.

شرکت های بسیاری پیشنهاد حمایت از این وسیله نقلیه برای حضور در تمامی مکان ها راداده اند بنابراین می توان به زودی شاهد حضور آن در خیابان ها بود.

منتشر شده در dezeen


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share