در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

5 مشکل ویندوز10 همراه با راه حل آن

دوشنبه 28 تیر 95 02:04 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر 5 مشکل ویندوز10 همراه با راه حل آن

هنگام کار با ویندوز 10 کاربران ممکن است با مسائلی همچون تخلیه سریع باتری، مشکل اتصال به اینترنت و... مواجه شوند.  تعدادی از رایج ترین و آزاردهنده ترین مسائلی که کاربران با آن مواجه می شوند همراه با راه حل آن ها در این جا جمع آوری شده است.

1. گیرکردن دانلود هنگام به روز رسانی و یا مشکل نصب ویندوز

ممکن است هنگام به روزرسانی ویندوز در طول دانلود با مشکل مواجه شوید و یا نتوانید آن را نصب کنید. در این صورت این احتمال وجود دارد که فایل خراب باشد و لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

دکمه windows + R  را برای باز کردن Run بزنید، C:\Windows\SoftwareDistribution\Download را وارد کرده و سپس روی دکمه OK کلیک کنید. سپس هرچیزی که داخل پوشه است را حذف کنید، اما خود پوشه را حذف نکنید. اگر بعضی از فایل ها حذف نمی شوند نیاز است حالت Safe را راه اندازی کنید. هنگامی که فرایند حذف کامل شد کامپیوتر را مجدد راه اندازی و دوباره برای به روزرسانی تلاش کنید.

2. تخلیه بسیار سریع باتری

اگر شما از دستگاه های قابل حمل استفاده می کنید ممکن است با نصب ویندوز 10 عمر باتری آن بسیار کوتاه شده باشد. اینتل و مایکروسافت با هم این مشکل را حل کرده اند بنابراین نیاز است درایورهای خود را به روزرسانی کنید.
در غیر این صورت شما ممکن است بخواهید با توجه به برخی ویژگی های ویندوز 10 آن را حل کنید. اگرچه کورتانا یک دستیار مجازی است اما می تواند در کاهش مصرف باتری بسیار سودمند باشد. اگر می خواهید از این ویژگی استفاده کنید در سیستم خود Cortana را جستجو کنید و سپس پاسخ به Cortana را خاموش کنید.
به روز رسانی ویندوز هم می تواند عامل دیگری برای تخلیه باتری باشد برای خاموش کردن آن می توانید Windows + I را بزنید و سپس Update & security> Windows Update> Advanced options را انتخاب و به روزرسانی را خاموش کنید.

3. تغییر برنامه پیش فرض انتخاب شده

آیا پس از ارتقاء ویندوز 10 نمی توانید تصاویر را با برنامه مورد علاقه خود باز کنید؟ یا برای انتخاب مرورگر مورد علاقه خود مشکل دارید؟
برای رفع این مشکل کافی است روی دکمه های Windows + I کلیک کنید و از سمت چپ برنامه های پیش فرض را انتخاب کنید. در این قسمت شما می توانید برنامه های پیش فرض عکس، فیلم و... را تغییر دهید.

4. پیدا نکردن اتصال Wi-Fi 

این مشکل احتمالا به خاطر نرم افزار VPN نصب شده روی سیستم شماست. همچنین برخی اتصالات اترنت می تواند تأثیرگذار باشد. اولین کاری که می کنید به وب سایت VPN خود رفته و آن را مطابق با آخرین نسخه سازگار با ویندوز 10 به روزرسانی می کنید.
اگر این راه حل جواب نداد کلیدهای Windows + X را اتخاب کنید و Command Prompt را انتخاب کنید. سپس دو خط ورودی زیر را تایپ کنید و بعد از هر خط Enter را بزنید.

reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /f

netcfg -v -u dni_dne

اگر با این روش هم حل نشد ممکن است مشکل از درایور باشد که برای این کار در در سیستم جستجو کرده و نتیجه مربوطه را انتخاب کنید. در پنجره جدید گسترش آداپتورهای شبکه راست کلیک کنید، آداپتور بی سیم خود را انتخاب و سپس نرم افزار درایور را به روزرسانی کنید.

5. صفحه لمسی کار نمی کند

اگر صفحه لمسی شما کار نمی کند، اول صفحه کلید خود رابررسی کنید شاید تابع تبدیل صفحه لمسی خاموش باشد. این دکمه ممکن است بر روی دستگاه های مختلف متفاوت باشد اما معمولا توسط یک آیکون روی یکی از کلیدهای F تعریف شده است.
اگر این کار جواب نداد مراحل زیر را دنبال کنید:
کلید Windows + I را بزنید سپس به ترتیب گزینه های زیر را دنبال کنید:

Devices > Mouse & touchpad > Additional mouse options

یک پنجره جدید برایتان باز خواهد شد و شما باید روی تب سمت راست کلیک کنید که به احتمال زیاد تنظیمات دستگاه در آن قرار دارد. در قسمت پایین دستگاه صفحه لمسی خود را انتخاب کنید و اگر غیر فعال بود آن را فعال کنید.

منتشر شده در makeuseof


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share