در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

رباتی که دقیقا مثل انسان راه می رود!!!

یکشنبه 27 تیر 95 12:04 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر رباتی که دقیقا مثل انسان راه می رود!!!

اخیرا رباتی ساخته شده که با کفش هایش به بهترین شکل ممکن می تواند رو به جلو حرکت کند. حرکت پای این ربات دقیقا مانند انسان است.

این ربات در حرکت رو به جلو از پاشنه و هل دادن در قسمت پنجه پا استفاده می کند که تا حد زیادی تقلید پیاده روی انسان هاست و موجب می شود رباتدر ناهمواریها  راحت تر گام بردارد.

این قابلیت راه رفتن پیشرفته می تواند به حرکت ربات ها در جاهایی که مردم در حرکتند کمک کند علاوه بر آن می تواند عملکرد ربات ها را نیز بهبود بخشد.

این ربات انسان نما با نام DURUS که به طور مشترک توسط یک مؤسسه غیرانتفاعی و آزمایشگاه فناوری گرجستان طراحی شده با استفاده از الگوریتم های ریاضی جدید توانسته گامی در اصلاح حرکت ربات ها بردارد.

روبات هایی که بر روی دو پا حرکت می کنند معمولا بزرگ و پهن هستند اما این ربات تا حدودی اندازه نرمالی دارد.

الگوریتمی که حرکت رو به جلو را به ربات دیکته می کند به طور معمول خطر سقوط ربات را به حداقل می رساند.

محققان آزمایشگاه AMBER  روی یک الگوریتم جدید کار می کنند که به نگه داشتن یک ربات در حالت نشسته و حرکت رو به جلو کمک می کند. Hubicki و همکارانش DURUS را با استفاده از یک پای قوس دار اصلاح کردند که با فشار پا به زمین حرکت می کند. 

در 12 ژوئیه آزمایشگاه AMBER ویدئویی از حرکت ربات DURUS با گام هایی استوار در یوتیوب منتشر کرد که حرکات راه رفتن یک انسان را تقلید می کند.

Hubicki گفت: ما می خواستیم نشان دهیم که با الگوریتم های ما می توان مانند انسان راه رفت و چه راهی بهتر از استفاده از کفش برای انجام این کار؟!

این الگوریتم می تواند کاربردی فراتر از ربات داشته باشد مثلا در بهبود طراحی پروتز و اسکلت خارجی برای افرادی که معلولیت جسمی دارند بسیار مناسب است.

منتشر شده در livescience

 

برچسب: پوشیدنی   کفش   ربات   robat  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share