در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

چرا ویندوز خود را به ویندوز 10 ارتقاء ندهیم؟

شنبه 19 تیر 95 12:04 |   |  تعداد مشاهده: 452 |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]چرا ویندوز خود را به ویندوز 10 ارتقاء ندهیم؟

Windows Media Center و DVD را پشتیبانی نمی کند

ویندوز 10 به طور کامل Windows Media Center را حذف کرده و دلیل ارائه شده برای آن این است که بسیاری از مردم از آن استفاده نمی کنند. بنابراین اگر شما از استفاده کنندگان آن هستید ویندوز خود را ارتقاء ندهید مگر اینکه آمادگی جایگزین کردن آن را داشته باشید.
اگر شما از کاربران ویندوز 7 هستید بدانید که ویندوز 10 پخش کننده دی وی دی ندارد هر چند می توان بدون صرف هزینه از جایگزین های آن استفاده کرد.

گجت و ویجت دسکتاپ ندارد

اگر شما از طرفداران گجت و ویجت ویندوز 7 هستید باید بدانید که این قابلیت در ویندوز 10 در دسترس نیست چرا که آن ها به طرز وحشتناکی ناامن هستند. این که شما روی ویندوز 7 بمانید یا آن را به ویندوز 10 ارتقاء دهید احتمالا بهتر است که استفاده از Rainmeter را جدا فراموش کنید.


حذف متغیرهای OneDrive

یکی از ویژگی های مفید ارائه شده برای کاربران هاردکور OneDrive در ویندوز 8.1 متغیرها است. متغیرها هر چیز ذخیره شده در OneDrive را روی ویندوز نمایش می دهند که این راهی فوق العاده برای ذخیره داده های ابری بدون نیاز به دانلود آن هاست.
متأسفانه برای کاربران کمی گیج کننده بود و به این دلیل مایکروسافت آن را از ویندوز 10 خارج کرد. بنابراین اگر شما تمایل به استفاده از این گزینه دارید بهتر است عجله نکنید چرا که در سیستم عامل جدید گزینه های همگام سازی کمی وجود دارد که آنها هم کارایی قبل را ندارد.

کنترل به روز رسانی ویندوز وجود ندارد

این نکته مهمی است. به روز رسانی ویندوز 10 را می توان به صورت دستی کنترل کرد اما باید بدانید که فقط برای چند ماه به شما اجازه داده می شود که به روز رسانی را عقب بیندازید. در نهایت مایکروسافت ویندوز شما را به روزرسانی خواهد کرد مگر اینکه شما اتصال اینترنت را برقرار نکنید تا به روز رسانی انجام نشود.
این یک تغییر بزرگ برای کسانی است که با ویندوز 7 و 8 به روز رسانی ویندوز را کاملا در اختیار خود داشتند. اگر دوست دارید کنترل به روز رسانی در اختیار خودتان باشد این می تواند یک مانع برای شما محسوب شود.

نگرانی های حریم خصوصی

این نیز یکی از نکات بحث برانگیز ویندوز 10 است. ویندوز 10 آهنگ تایپ کردن، محل، رفتار مرورگر، نصب برنامه ها و ... را دنبال می کند. این برای حریم خصوصی زیاد و به نظر ناعادلانه است اما هیچ راهی برای خاموش کردن آن وجود ندارد. برخی مدیران مایکروسافت می گویند ویندوز 10 مسئله حریم خصوصی را در نظر نگرفته و چنانچه این مسأله برایتان مهم است باید از ویندوز 10 چشم پوشی کنید.

   آگهی و تبلیغات بیشتر

هدف ویندوز 10 از ارائه تبلیغات بر روی ویندوز 10 بهبود استفاده از برنامه های فروشگاهی آن است. به طور پیش فرض این تبلیغات به صورت پاپ آپ برای شما ظاهر می شود و حتی گاهی تمام صفحه برای تبلیغات فروشگاه قفل می شود.
خوشبختانه این ویژگی را می توان با استفاده از تنظیمات امنیتی سیستم غیر فعال کرد.

منتشر شده در pcworld

 

برچسب: windows10   ویندوز10  

نظرات کاربران
  • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
  • [[item.name]] [[item.created_at|pDate]]

    [[answer.name]] [[answer.created_at|pDate]]

    کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]