در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

بهترین و بدترین برنامه های پیامرسان از نظر امنیت: از تلگرام دور شوید!

چهارشنبه 9 تیر 95 12:04 |   |  تعداد مشاهده: 2322 |

دسته بندی:امنیت

|

[[rateUserCount]]بهترین و بدترین برنامه های پیامرسان از نظر امنیت: از تلگرام دور شوید!

هیچ گاه نمی توان گفت که امنیت متون وتماس ها در سطح مطلوبی قرار دارد چرا که هکرها همیشه می توانند قفل دستگاه ها را بشکنند و با وجود نظارت دولت ها بر اطلاعات دیجیتال همیشه امکان هک وجود دارد.
با رمزنگاری شما می توانید مطمئن باشید که فقط شما می توانید پیام های خود را بخوانید و پیام های ارسال شده فقط توسط مخاطب خاص شما دریافت می شود. با استفاده از الگوریتم های پیچیده ریاضی ارائه دهندگان سرویس ها می توانند اطلاعات را رمزنگاری کنند و از ورود هکرها و یا ابزارهای نظارتی دولت جلوگیری کنند. با توجه به این مسأله 4 تا از پر مخاطب ترین برنامه های  تلفن همراه از نظر میزان امنیت بررسی شده است. احتمالا سه مورد اول برای شما عجیب نباشد اما دیدن مورد چهارم حتما تعجب آور و ترسناک خواهد بود!
فاکتور اصلی تهیه این لیست قابلیت هک کردن، سرقت پیام ها در بین راه و خوانده شدن آن ها توسط کاربرانی غیر از فرستنده و گیرنده اصلی بوده است.

بهترین برنامه از نظر امنیت: Signal

سیگنال برنامه ای رایگان، آسان برای استفاده و از همه مهمتر دارای امن ترین پروتکل رمزنگاری در میان برنامه های پیام رسان است. پروتکل امنیتی سیگنال توانسته جایزه جهانی امنیت کامپیوتر را از ان خود کند.

رتبه دوم از لحاظ امنیت: WhatsApp

واتساپ  با بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان اخیرا یک پروتکل رمزنگاری اتوماتیک را به برنامه خود افزوده است که راه حلی عالی برای حفظ امنیت اطلاعات است. اگر شما می خواهید با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنید واتساپ گزینه ای مناسب است چرا که از طرفی فراگیری آن موجب می شود به راحتی آن را بپذیرند و نیاز به معرفی و توجیه ندارد و از طرف دیگر امنیت آن در سطح مطلوبی قرار دارد.

گزینه بعدی iMessage 

برنامه پیام رسان پیش فرض اپل نیز رمزگذاری شده، اما از بهترین الگوریتم ها پیروی نمی کند. چرا که پروتکل امنیتی این سرویس توسط خود اپل توسعه یافته و از استانداردهای جهانی عقب افتاده است. مطالعات انجام شده نشان می دهد که هنوز هم احتمال نفوذ هکرها به این برنامه  زیاد است.

از تلگرام دور شوید!

از تلگرام دور شوید. شاید تصور کنید این برنامه ای امن و رمزنگاری شده است اما تنظیمات پیش فرض سرورهای تلگرام روی عدم رمزنگاری قرار دارد. حتی اگر بخواهید از حالت امن آن استفاده کنید نیز پروتکل امنیتی آن به قدری ضعیف است که توسط تعداد زیادی از هکرها با توانایی متوسط رو به بالا قابل نفوذ است.

منتشر شده در gizmodo

 


نظرات کاربران
  • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
  • [[item.name]] [[item.created_at|pDate]]

    [[answer.name]] [[answer.created_at|pDate]]

    کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]